PÄRIMUSKURSUSED

JÜRIPÄEV JA VOLBRIAEG

Põnevad rahvamängud, kombestik, laulumängud.
Maagilised ettevõtmised rahvatraditsioonis, loitsud, nõidumised, nõiasõnad, rahvamängud ja kombestikumängud, rahvakalender enne ja nüüd.

Sisu: (1) põnev jüripäev ja volbriaeg rahvakalendris; (2) erilised kombestikumängud; (3) regilaulud;  (4) laulumängud ja tantsulaulud; (5) rahvapärimustele lähenemine läbi etnoloogiliste esemete; (5) pärimuste rakendamine igapäevatöös

Eesmärk: seigelda pärimusmaailmas ja otsida vastust küsimusele, kuidas õpetada meie vaimset pärandit koolis, lasteaias, kodus; kuidas koos lastega rõõmu tunda vanemast ja käesolevast traditsioonist.

Sihtgrupp: õpetajad (sh aineõpetajad, lasteaiaõpetajad, koolide huvijuhid, muuseumiõpetajad), loomingulistes ühendustes ja folklooriringides töötajad-tegutsejad, noorte- ja lastekeskuste esindajad, sünnipäevade korraldajad, rahvamajade juhid, turismiala töötajad jpt. Õppepäev on sobiv perevanematele (emadele-isadele, vanaemadele-vanaisadele), õdedele-vendadele jt-le.

Õppepäeva hind: 32 eurot
Õpperühma suurus: 21-24 inimest

NB! Kaasa võtta:
1) soovi korral diktofon vm lindistusvahend laulude lindistamiseks;
2) soovi korral fotoaparaat mängusituatsioonide jäädvustamiseks;
3) kirjutusvahendid (sh harilik pliiats), konspekt;
4) vahetusjalatsid

Lisainfo ja registreerimine: terje.parimuskool@gmail.com, telefon 56 492 650

Registreerimiseks ootame järgmisi andmeid:
1) osaleja nimi, e-post, telefon;
2) rekvisiidid, kellele arve tuleb esitada: maksja nimi, aadress, kontaktisik, telefon.

Karu üteld, et kui tema metsas magab, siis meesterahvas mängigu lehtpilli ja naisterahvas laulgu, siis tema kuuleb ja teab eest ära minna, aga kui inimene järsku peale tuleb, siis ma koha ta maha murran.

Õppepäeva hind: 32 eurot
Õpperühma suurus: 21-24 inimest

NB! Kaasa võtta:

1) soovi korral diktofon vm lindistusvahend laulude lindistamiseks;
2) soovi korral fotoaparaat mängusituatsioonide jäädvustamiseks;
3) kirjutusvahendid (sh harilik pliiats), konspekt;
4) vahetusjalatsid

Lisainfo ja registreerimine: terje.parimuskool@gmail.com, telefon 56 492 650

Registreerimiseks ootame järgmisi andmeid:
1) osaleja nimi, e-post, telefon;