Meie koolist

Kooli väljaanded

Eesti Rahvapärimuse Kooli rahvakalendri õpilehed

Vahva MARDIRAAMAT - koostöös Eesti Rahvapärimuse Kool, Eesti Folkloorinõukogu, Rahvakultuuri Keskus.

Eesti Rahvapärimuse Koolil on iga kursuse ja folkloorse mängu puhul õppematerjalid, osad neist vahvad kujundatud trükised, kus neljale leheküljele mahub nii kombestikuteadmisi kui regilaule, rahvamänge.
Jõulukombestiku õpileht on trükitud aastal 2017.

2018 aasta üle-eestiline märksõna oli HAKKAME SANTIMA!
Vahva MARDIRAAMAT, mis selle raames loodud-koostatud on abimeheks kõikidele martide-kadride sõpradele ja rahvatraditsioonide huvilistele.

Kati Taal (Eesti Folkloorinõukogu) on kirjutanud raamatu kohta järgnevalt:

"Raamatust leiad näiteks:
* kes on mardisandid ja mis on nende ülesanne?
*mardipere rollide kirjelduse
* loetelu, mida võtta kaasa kui lähed marti jooksta
* kirjelduse, mida teha kui sind tuppa lastakse
*laulusõnad, mängud, mõistatused
Ja palju muud põnevat
Mardiraamatut saab osta Sõbralt Sõbrale poodidest, Uuskasutuskeskuse Tallinna (Liivalaia, Arsenali) ja Tartu poodidest,Rahvakultuuri Keskusest, Eesti Folkloorinõukogust, Eesti Pärimusmuusika Keskusest, MTÜ Veriora Tsunftist, Valga Muuseumist ja Mooste Rahvamuusikakoolist. Raamatuid on piiratud arv, seega kes ees, sel mardiõnn taskus:)"

Raamat on välja antud Euroopa Kultuuripärandiaasta projekti "Hakkame Santima" raames.
Raamatu koostasid Terje PuistajaLeelo Isidora Viita ja Kati Taal, kujundas Liisa Maria Murdvee, trükkis Hoobeks trükikoda.
Välja andmist toetas Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vaata lisa

Jõulukombestiku õpileht on trükitud aastal 2017.

2018 aasta üle-eestiline märksõna oli HAKKAME SANTIMA!

Kati Taal (Eesti Folkloorinõukogu) on kirjutanud raamatu kohta järgnevalt:

"Raamatust leiad näiteks:
* kes on mardisandid ja mis on nende ülesanne?
*mardipere rollide kirjelduse
* loetelu, mida võtta kaasa kui lähed marti jooksta
* kirjelduse, mida teha kui sind tuppa lastakse
*laulusõnad, mängud, mõistatused
Ja palju muud põnevat

Välja andmist toetas Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vaata lisa