Meie lood

Need võluvad kombestikumängud 07. mai terje

PÄIKESEMÄNG 2019 toimus 4., 16., 17. ja 18. aprillil

PÄIKESEMÄNG 2020 toimub 6.-9. aprill

Eesti Rahvapärimuse Kooli folkloorne programm „PÄIKESEMÄNG“

"Päikesemäng" toimus 2019. aastal kõige esimesena meie koostööpartneri Türi Muuseumi juures, siis Laeva Kultuurimajas, Tartu Terakese Lasteaias, Ilmatsalu tüdrukuteklubis ja Kõrveküla Lasteaias Päikeseratas.

Koos lastega saab palju mängida ja laulda, neid toredalt urbida, munasid veeretada, lugusid rääkida ja meenutama seda jääb pärast soe-armas tunne väga loovatest väikestest inimestest. Mõnikord on lastest ka kahju - neid on rühmas palju, nad on veidi haiged, vajavad aega, armastust, kallistusi, mida kõige rohkem jaksaks pakkuda oma pere.

Noorte ja täiskasvanutega arutleme aga tihti meie kombestiku üle - kes me ikkagi oleme ja kuhu oleme teel? Miks meil on teadmisi enda pärimustest vaja? Mis võimalused annab üks kalendrikombestik meile? Miks on hea olla eestlane?

Ilmatsalu tüdrukuteklubi oli väga hea näide, kuidas noored inimesed kaasa mõtlevad ja huvi tunnevad ning lisaks mängivad-laulavad.

Mida tegime nendes programmides?
Laulsime kevadpühade rahvalaule ja maailma loomise lugu, urbisime une pealt, panime karunahka, tegime munakoksimise loitsu, pesime urvakiisudega nägu, hüppasime jalad tugevaks kui raud, tervitasime päikest.
Ja veeretasime-puhusime mune mitme mängu jagu.

Lisainfo "PÄIKESEMÄNGU" kohta
PÄIKESEMÄNG

Eesti Rahvapärimuse Kooli folkloorne programm „PÄIKESEMÄNG“

Mida tegime nendes programmides?
Ja veeretasime-puhusime mune mitme mängu jagu.

Lisainfo "PÄIKESEMÄNGU" kohta
PÄIKESEMÄNG