MARDID BRÜSSELIS 10.11.2023 22. november Eesti Rahvapärimuse Kool

"MART KÄIB ÜLE MAA..." EUROOPA SÜDAMES
Mardipäeval, 10.11.2023 Brüsselis

Brüsselis oli küll mardipäeva auks kaunim saal, kus eales tööd tehtud. Ja lastel naeratused näol, rõõm igast tegevusest. Väga sõbralikud, teisi arvestavad, kuulavad. Sõltumata east lauldi, oldi rollides, sooviti rääkida. Ja isadega lubati ka leivakotti kaaluda.

Martide töö päris santidena oli erakordne. Mardipere tegelaste kaasategemine, julgus, rõõm, usk, et see, mida tehakse, on oluline, regilaulude kaasalaulmine - kõik oli olemas. Paremaid sante annab otsida. Mardiisa, kes ületas kõik ootused, tuli mitu päeva hiljem juurde ja teatas: "Tere! Mina olen see mardiisa!"

Mardid käisid sandis päriselt - Brüsseli IV Euroopa Kooli direktori juures. Nii kaugel ei pole enne sandis käinud.

Laekeni kooli kõige pisemate mardiprogrammis oli nagu muusikateatris – muudkui laulsime ja laulsime ja vahepeal etendasime kombestiku lugu, pool tundi järjest … aeg lihtsalt kadus käest, umbes nagu eelmisel aastal Haanjas.
Belgia rõõmsad lapsed.

Pärimuse punane raamat, lapsed kirjutavad:
„Mina August olin hunt ja väga äge oli.“
„Mulle meeldis väga aastase leivakoti kaalumine ja hanemäng. Aksel.“

Piltidel (pildid Sille Kägu, Mari Breiberg, Terje Puistaja):
Mardid päriselt sandis Euroopa koolis Laekenis.
Kaunim saal töötegemiseks kus eales programme tehtud-kombestikku õpetatud.
Rõõmsate laste kaelkoogu vedamine.
Aastase leivakoti kaalumised.
Rahaajaja saab kulda kopikida.
Võrratu mardihobune oskas nii galoppi kui traavi.
Põrandal on mardimaugud vaagnal, perenaine püüab uut vorsti siduda.

Belgia rõõmsad lapsed.

Pärimuse punane raamat, lapsed kirjutavad:
„Mina August olin hunt ja väga äge oli.“
„Mulle meeldis väga aastase leivakoti kaalumine ja hanemäng. Aksel.“

Piltidel (pildid Sille Kägu, Mari Breiberg, Terje Puistaja):
Mardid päriselt sandis Euroopa koolis Laekenis.
Kaunim saal töötegemiseks kus eales programme tehtud-kombestikku õpetatud.
Rõõmsate laste kaelkoogu vedamine.
Aastase leivakoti kaalumised.
Rahaajaja saab kulda kopikida.
Võrratu mardihobune oskas nii galoppi kui traavi.
Põrandal on mardimaugud vaagnal, perenaine püüab uut vorsti siduda.