HAKKAME SANTIMA! Raplamaal Sillaotsa Talumuuseumis 06. oktoober terje

8. oktoobril toimus Sillaotsa Talumuuseumis

2020 mardisandiõpetus Sillaotsal ületas kõik ootused

Väga pikk teekond Sillaotsale sai tasutud ülimalt lustliku, vaimuka, improvisatsioonirohke ja kõige lõbusama sandikoolitusega, mis eales olnud.
Raplamaa mardimutt ja mardiisa tegid mardietendust mis müriseb, mardikaru, pardid, kroogutill, hani möllasid, kargasid, tantsisid, laulsid. Ettevõtlikkust, julgust, temperamenti, naeru oleks jagunud kohe mitmele mardiperele.

Santide vastuvõtja Sillaotsa Talumuuseum sai suure kuhja õnne ja väge nii majale kui perele.

Kombestikku õpetas läbi praktilise tegevuse Terje Puistaja, kaasas oli hulgaliselt kostüüme, maske, mis kõik selga, jalga, näo ette said.
Sillaotsa mardimöll toimus koostöös Eesti Folkloorinõukoguga, lisaks Terjele olid teadmisi jagamas Vivian Siirman ja Krista Pedak.
Vastu võtsid ja sante hoidsid Sillaotsa Muuseumi perenaine Liivi Miil ja Triinu Ülemaante.
Kõik vahvad pildid tegi Triinu.

Vaata lähemalt galeriist: ÜLILUSTLIKUD SILLAOTSA MARDID

Lisainfo Eesti Folkloorinõukogu kodulehel:

2020 mardisandiõpetus Sillaotsal ületas kõik ootused

Kõik vahvad pildid tegi Triinu.

Vaata lähemalt galeriist: ÜLILUSTLIKUD SILLAOTSA MARDID

Lisainfo Eesti Folkloorinõukogu kodulehel: