Uudised

MART HÜPPAB, MART KARGAB! 06. november Eesti Rahvapärimuse Kool

MART KÄIB ÜLE MAA…
Alates 8. novembrist tulevad meie juurde mööda vikerkaart väikesed ja suured mardid


Mardid on käepikendus meie esivanemate ja hingedeni, mõtlemisaeg kuidas aasta on läinud, vägi ja võimalus tuua head inimestele. Martide eriline võime on hetke situatsioonis olulisem kui kunagi varem.

Mardiprogrammides osalevad lasteaialapsed, kooliõpilased, täiskasvanud. Ikka selleks, et püsiks meie keel, kultuur, traditsioonid, et me leiaks üles selle õige ja oma ning et lapsed teaksid kui toredad laulud, kombed, traditsiooni on meil olnud.

Eesti Rahvapärimuse Kooli mardiprogrammid saavad alguse 8. novembril Raadi Lasteaias, edasi viivad rännakud koolidesse, seltsi- ja rahvamajadesse. Igal pool on korraga väike selts marte, kes valmis õppima, kaasa tegema – ikka et ise santi minna. Laste ja noorte mardiprogrammid saavad toimuda tänu regionaalse kultuuritegevuse toetusele.

Eesti Rahvapärimuse Kool on RÄNDAV PÄRIMUSKOOL, kodanikualgatuse korras loodud MTÜ, kelle tegutsemisest saab 21. detsembril, toomapäeval, 15 aastat. Pärimuskooli suurim eesmärk on teadvustada kui oluline on pärimusaine viimine meie koolide õppekavasse.

 

Mardid on käepikendus meie esivanemate ja hingedeni, mõtlemisaeg kuidas aasta on läinud, vägi ja võimalus tuua head inimestele. Martide eriline võime on hetke situatsioonis olulisem kui kunagi varem.

Mardiprogrammides osalevad lasteaialapsed, kooliõpilased, täiskasvanud. Ikka selleks, et püsiks meie keel, kultuur, traditsioonid, et me leiaks üles selle õige ja oma ning et lapsed teaksid kui toredad laulud, kombed, traditsiooni on meil olnud.

Eesti Rahvapärimuse Kooli mardiprogrammid saavad alguse 8. novembril Raadi Lasteaias, edasi viivad rännakud koolidesse, seltsi- ja rahvamajadesse. Igal pool on korraga väike selts marte, kes valmis õppima, kaasa tegema – ikka et ise santi minna. Laste ja noorte mardiprogrammid saavad toimuda tänu regionaalse kultuuritegevuse toetusele.


Eesti Rahvapärimuse Kool on RÄNDAV PÄRIMUSKOOL, kodanikualgatuse korras loodud MTÜ, kelle tegutsemisest saab 21. detsembril, toomapäeval, 15 aastat. Pärimuskooli suurim eesmärk on teadvustada kui oluline on pärimusaine viimine meie koolide õppekavasse.