PÄRIMUSMÄNGUDEGA AVINURMES - 31.01.2024 03. veebruar Eesti Rahvapärimuse Kool

Avinurme Gümnaasiumi noortele

PÄRIMUSED JA NOORED

Tavaliselt on pärimusmängude programmi sihtgrupiks algklassid, Lii Karro (Avinurme Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja Eesti Rahvapärimuse Kooli PÄRIMUSPESADE liige) kutsus aga pärimusmänge tegema 5.-12. klassile.

Mis meelde jäi?

• Äärmiselt sõbralik, tore, parajalt suur kool, kellel oma nägu – tema õpilased ja õpetajad.
  • Väga palju noori inimesi, kes pärimusmeelsed ja keelsed, mõnega arutelud veel pärast programmi.
  • Pea poole pikemad programmid kui tavaliselt ent koostegemine oli huvitav, sisukas ja aeg lendas käest.
  • Õpetaja Lii Karro näitus muusikaklassis, mille eesmärgiks avardada noorte inimeste maailmapilti ja innustada neid oma sihtide poole püüdlema. Näitusel on kaunid värvilised pildid Eesti muusika tänastest tegijatest - dirigendid ja lauljad. Eriline on aga see, et kõikide pilkupüüdvatelt nägudelt peegeldub ülim positiivsus ja rõõm – nad on eeskujud.
  • Gümnaasiumi noorte võimsad regilaulude hääled - noored mehed laulmas regilaule - see on äge!
  • Väga palju lugusid - hingedeajast jaanipäevani, perepärimustest lugude kogumiseni. Palju  erinevaid laule, tantse, mänge, tegevusi.
  • Arutelud. Mida teevad õpetajad pärast tööd, vähemalt mõnikord? Räägivad enda tööst, vahetavad mõtteid, ideid, jagavad põnevaid õpetamiskäekirju. Nii meiegi. Selle lugude jagamise sees sain teada Avinurme Gümnaasiumi külade laulust – Lii on teinud teksti, kus kõigi laste külade nimed sees, tibatillukesed kohad, kust nad igapäev Avinurme kooli kokku õppima  tulevad. Osad külad, mis laulu sees on praeguseks juba Eestimaa kaardilt kadunud. Õpetaja Lii: „Kes neid siis veel oma südames ja laulu sees aitab hoida kui mitte meie enda noored.“

OIVALINE PÄEV JA KOOSTEGEMINE AVINURME NOORTEGA

Kuuldud mõte „Linnas [suure kooli] vabrikus oled mutrike ja lapsed on ka mutrikesed.“

Aitäh kutsumast SA Laanelill tublid naised Küllike Pärn, Mai Tooming ja Lii Karro, kes Avinurme noorte jaoks selle nii olulise projekti koostasid ja kirjutasid.

Kirjeldust, mis piltidel ja kes pildid tegi, näeb galeriist: PÄRIMUSMÄNGUDEGA AVINURMES

Mis meelde jäi?

OIVALINE PÄEV JA KOOSTEGEMINE AVINURME NOORTEGA