Uus programm "Viis villast, kuus kullast, seitse sulaselget" 07. mai

Esmakordselt toimus Türi Muuseumis ja Unipha Algkoolis uus Eesti Rahvapärimuse Kooli programm rahvamängudest!

UUS PÄRIMUSPROGRAMM RAHVAMÄNGUDEST

Märksõnad. Rõõm mängimisest, improvisatsioon, rahvapärimused.
Seitse põnevat pärimusmängu, valiku aluseks meie traditsioonilised rahvamängud nii minevikust kui tänapäevast. See, mis parasjagu programmis, sõltub aastaajast, keskkonnast, mängijatest, soovist. Kindel on see, et lõpuks on kokku seitse sulaselget.

Näiteid, mida võime mängida. Maagilised piiriületamise mängud (hobusemängud, väravamängud), tänapäeva rahvamängud (linnutundmise mäng, kotkas ja tibu, supernõid), jooksumängud (nukumäng, nõelamäng), draamaelementidega mängud (laevamäng, kullimäng, vanaemamäng), jõu- ja osavusmängud, milles kasutame erinevaid nööre, hobuselooka, rauda, kaikaid, taoseid.

„Mängides unustame iseend, kehtestame oma maailma ja tunneme rõõmu sellest, mida teeme. See on väga-väga loominguline ja ettearvamatult lõbus tegevus, mis vabastab täiskasvanud igapäevamuredest ja annab lastele tagasi rõõmu ja spontaansuse“.

PS Kõik mängud sobivad lisaks lastele ka täiskasvanutele! Tule koos lapsega mängima!

Kestvus: 1-1,5h, vastavalt soovile.
Sihtgrupp: koolieelikud, algklassid, pered, täiskasvanud.
Hind: 3.50 osaleja kohta.
Toimumiskoht: tuleme külla.

Et tehtu ei ununeks, saab kaasa mängitud mängudega õpilehe.

Registreerimine:
terje.parimuskool [at] gmail.com

Eesti Rahvapärimuse Kool MTÜ
tel +372 56 492 650
www.parimuskool.ee

Jaanimängud Emajõe ääres. Koos Tartu Postimehe ja Lasteaiaga Väike Pauline. 16.06.2016
Suvekoolis mängimine koos väikeste ja suurtega - 2008 Tamme talus.