PÄRIMUSKURSUSED

LÄHME NUKKU EHTIMAIE JAANIKE, JAANIKE...

Imeline jaaniaja kombestik, maagilised ettevõtmised, uskumused, muistendid, regilaulud.
Unustatud kombestikumängud, laulumängud, jooksumängud, jõu- ja osavusmängud, õuemängud.

Kõigile, kes tunnevad huvi jaanipäeva kombestiku, traditsiooniliste mängude-laulude vastu.

KUTSUME OSALEMA!

Kursuse läbiviija Terje Puistaja: "Jaaniajaga on tavaliselt nii, et mõeldakse mis seal ikka on, ma tean niigi ja mujal kasutada ka ei saa.
Kui kursusel ära käiakse ollakse pärast hämmingus - nii palju asju oli, mida ma ei teadnud ja mida kõike ma saan nüüd teha - esiteks jaaniõhtul, teiseks ükskõik mis ajal (teatud kombestikumängud, jõu- ja osavusmängud, rituaalid). Ja mis kõige põnevam - need kes suuremat tuld teevad, korraldavad, leiavad nii palju toredaid nüansse kombestikust, mida ära kasutada.
See on võrratu kombestik võrratu materjaliga."

Kõigile, kes jaanitulele lähevad.
Kõigile, kes tahavad üheskoos laulda.
Kõigile, kes tuleloitsu vajavad.
Kõigile, kes jaanikrantse punuvad.
Kõigile, kes tahavad saada nooreks, terveks, rikkaks, ilusaks.

Eesmärk. Kursusel läbitu rakendamine igapäevatöös, oma peres, jaanitulel.

Kursuse hind: 32 eurot.
Osalejate piirarv 21 inimest.

NB! Kaasa palume võtta:
1) kirjutusvahendid, konspekt;
2) vahetusjalatsid;
3) soovi korral fotoaparaat mängusituatsioonide jäädvustamiseks;
4) soovi korral diktofon vm lindistusvahend laulude-laulumängude lindistamiseks.
5) krantsi materjal (põllulilled, hein vm, millest pärga punuda).

Õppepäevalt saab kaasa  jaanikombestiku õpilehed (mängud, laulud, loitsud, jm jaanikombestiku materjal).

Lisainfo ja registreerimine: terje.parimuskool@gmail.com, telefon 56 492 650

Registreerimiseks palume esitada võimalusel järgmised andmed:
1) osaleja nimi, e-post, telefon, töökoht, amet;
2) arve maksja rekvisiidid: aadress, kontaktisik, telefon.Eesti Rahvapärimuse Kool www.parimuskool.ee

See on võrratu kombestik võrratu materjaliga."

Kõigile, kes jaanitulele lähevad.
Kõigile, kes tahavad üheskoos laulda.
Kõigile, kes tuleloitsu vajavad.
Kõigile, kes jaanikrantse punuvad.
Kõigile, kes tahavad saada nooreks, terveks, rikkaks, ilusaks.

Eesmärk. Kursusel läbitu rakendamine igapäevatöös, oma peres, jaanitulel.

Kursuse hind: 32 eurot.
Osalejate piirarv 21 inimest.

NB! Kaasa palume võtta:
1) kirjutusvahendid, konspekt;
2) vahetusjalatsid;
3) soovi korral fotoaparaat mängusituatsioonide jäädvustamiseks;
5) krantsi materjal (põllulilled, hein vm, millest pärga punuda).

Lisainfo ja registreerimine: terje.parimuskool@gmail.com, telefon 56 492 650

Registreerimiseks palume esitada võimalusel järgmised andmed:
1) osaleja nimi, e-post, telefon, töökoht, amet;