PÄRIMUSED LASTELE JA PEREDELE

LOENG-SEMINARID
IV klass kuni X klass

VASTLAPÄEVA PROGRAMMID:
"VASTEL VALGE POISIKENE" (vahvate vastlamängude ja regilauludega programm)
"VASTLASANDID, LOOD JA KOMBED" (seminar õpilastele, kombestik, slaidid, mängudest näited, õpileht)

KEVADPÜHADE PROGRAMMID:
"PÄIKESEMÄNG" (rahvakalendri programm kevadpühade mängudega)

VOLBRIPROGRAMMID:
 "HÕISSA KARAKÕMM!" (pärimuslik volbriprogramm)

JAANIPÄEVA PROGRAMMID:
"JAANIMÄNG" (programm lastele ja noortele võrratute jaaniaja mängude ja rahvapärimustega)

MARDIPÄEVA PROGRAMMID:
"MART KÄIB ÜLE MAA..." (rahvakalendri kombestikuprogramm)
 "AMMU MÄRTI OODETIE..." (seminar õpilastele; kombestik, slaidid, mängunäited,+õpileht)

KADRIPÄEVA PROGRAMMID:
"... JA KADRI ÜLE KARJA" (rahvakalendri kombestikuprogramm)
 "KUU PILD KULLARÕNGAEIDA" (seminar õpilastele, kombestik, slaidid, näited,+õpileht)

JÕULUPROGRAMMID:
"JÕULUMÄNG" (väikestele, folkloorne mäng kombestikust)
 "JÕULUAJA MEISTRITUBA" (jõulukaunistuste ja mänguvahendite meisterdamine +2 jõulumängu)
"JÕULUSOKK KÄIB RINGI MÖÖDA EESTIMAAD" (lustakas vanemate jõulumängudega programm, kus kohal päris jõulusokk!)
"JÕULUHOMMIK" (pidulik seminar õpilastele, kombestik, slaidid, näited+ õpileht)

Folkloorne mäng:
lasteaialapsed kuni III klass
Seminar õpilastele: õpilased alates IV-V klassist
Toimumise kellaajad: vahemik 8.00-15.00 või vastavalt kokkuleppele
Kestvus: 45`-1h (vastavalt osalejate eale ja soovile)
Grupi suurus. Programmides minimaalselt 16 osalejat, maksimaalselt 24, seminaris: 3, maksimaalselt 4 klassi
Koht: pärimuskool tuleb külla
Hind: 2023 programmide hind 3.80 eurot osaleja kohta, loeng-seminar  õpilastele 2.50 osaleja
Alates 01.01.2024 programmide hind 4.50 eurot osaleja kohta, seminari hind 3.00.
NB! Soovituslik on vähemalt 3-4 programmi toimumine ühes koolis või lasteaias.
Tartust väljapoole sõites lisandub sõidukulu.
Tasumine Eesti Rahvapärimuse Kooli arve alusel e- arvetekeskusest.

Registreerimiseks palume esitada järgmised andmed:
1) klass (rühm) ja osalejate arv;
2) soovitav programmi(de) kellaaeg, kontaktisiku (nt õpetaja) telefon;
3) toimumiskoht;
4) arve maksja rekvisiidid (aadress, kontaktisik, telefon).
Registreerimine ja lisainfo terje.parimuskool@gmail.com  (tel 56 492 650, Terje Puistaja)

Lisainfo programmide läbiviimise kohta
Eesti Rahvapärimuse Kooli laste ja noorte pärimusprogrammid on ainulaadsed, samuti pärimustega ringirändamine mööda Eestit. Programmid on loodud ja arendanud välja pikkade aastate jooksul, iga programmiga on kaasas õpilehed, kombestiku ja mänguprogrammide vahendid. Eesti Rahvapärimuse Koolil on kostüümid, esemed, pädevus õpetada programmide läbiviimise puhul ka erinevate kombestikuvahendite tegemist (nt kingsepp, pähklirebane, pass).

Programmide loojal ja läbiviijal Terje Puistajal on rohkem kui 25 aastane pärimusainese õpetamise ja jagamise kogemus, tööalaselt igapäevane kokkupuude pärimustega, seda nii uurija, koguja, lektori kui praktilise läbiviijana. Lastele edasiõpetamisest on arendatud metoodika, kuidas pärimusi töös lastega kasutada. Sidudes kohalikke kombeid, laule, mänge ja teisi teadmisi kasutatakse programmides pärimusainest loovalt ja osalejaid arvestavalt.

© Eesti Rahvapärimuse Kool 2023

Aitäh, et oled meiega!

VASTLAPÄEVA PROGRAMMID:
"VASTEL VALGE POISIKENE" (vahvate vastlamängude ja regilauludega programm)

KEVADPÜHADE PROGRAMMID:
"PÄIKESEMÄNG" (rahvakalendri programm kevadpühade mängudega)

VOLBRIPROGRAMMID:
 "HÕISSA KARAKÕMM!" (pärimuslik volbriprogramm)

JAANIPÄEVA PROGRAMMID:

MARDIPÄEVA PROGRAMMID:
"MART KÄIB ÜLE MAA..." (rahvakalendri kombestikuprogramm)

KADRIPÄEVA PROGRAMMID:
"... JA KADRI ÜLE KARJA" (rahvakalendri kombestikuprogramm)

JÕULUPROGRAMMID:
"JÕULUMÄNG" (väikestele, folkloorne mäng kombestikust)
"JÕULUHOMMIK" (pidulik seminar õpilastele, kombestik, slaidid, näited+ õpileht)

Folkloorne mäng:
lasteaialapsed kuni III klass
Seminar õpilastele: õpilased alates IV-V klassist
Toimumise kellaajad: vahemik 8.00-15.00 või vastavalt kokkuleppele
Kestvus: 45`-1h (vastavalt osalejate eale ja soovile)
Koht: pärimuskool tuleb külla
NB! Soovituslik on vähemalt 3-4 programmi toimumine ühes koolis või lasteaias.
Tartust väljapoole sõites lisandub sõidukulu.
Tasumine Eesti Rahvapärimuse Kooli arve alusel e- arvetekeskusest.

Registreerimiseks palume esitada järgmised andmed:
1) klass (rühm) ja osalejate arv;
2) soovitav programmi(de) kellaaeg, kontaktisiku (nt õpetaja) telefon;
3) toimumiskoht;
4) arve maksja rekvisiidid (aadress, kontaktisik, telefon).

Lisainfo programmide läbiviimise kohta

© Eesti Rahvapärimuse Kool 2023