PÄRIS MARDID EUROOPA SÜDAMES 22. november Eesti Rahvapärimuse Kool

PÄRIS MARDID EUROOPA SÜDAMES
Eesti Koolis Belgias, 09.11-12.11.2023

MÄRTI, SANTI

Pildid imetoredatest kohtumistest, sandiskäimistest, Eesti Rahvapärimuse Kooli õpetest ja programmidest Brüsselis:

"MART KÄIB ÜLE MAA" IV Euroopa Koolis Brüsselis 10.11.2023

"VIIS VILLAST, KUUS KULLAST, SEITSE SULASELGET" - pärimusmängud Belgias 11.11.2023

Rahvakalendri kursus hingedajast, martidest, kadridest Brüsselis 11.11.2023

Mardisandid Belgia Eesti Koolis Brüsselis 12.11.2023

Mardipere päriselt sandis, tseremoonia, nali, naer ja lust, ühislaulmised, kombestiku jutud, eriline kogukond, tänusõnad

Belgia kogemus oli midagi erakordset. Iga päev mõtlesid, et nüüd enam paremaks minna ei saa, sellises koguses oli üliägedaid inimesi ja nii suurepäraseid, kaasatulevaid-kaasategevaid sante. Aga iga päev juhtus jälle omamoodi ime – olid üllatussanditamised, martidest lapsed, õpetajad, emad, isad, külalised, suured ja väikesed. See kõik sai krooni Eesti Koolis Belgias 12. novembril. Isegi ei mäletanud, et nii palju ja selliseid tegelasi oli sellel pühapäeval nagu piltidel ja videodes näha (kuidas nad küll sandiks said, ei kujuta ette).

Kogu Belgia kohtumise, idee, teostuse taga oli Kairit Kolsar - Eesti Kooli Belgias hing, juht ja süda. Hoida niimoodi koos kogukonda, olla olemas, toetada, aidata, pühenduda ja jõuda nii palju – see oli erakordne kõigi nende päevade jooksul. Suurim tänu ja kummardus südameheaduse, toetuse, abi, ideede, vastuvõtu eest! Kõik sujus nagu imeväel, asjad toimisid suurepäraselt, olid läbi mõeldud, põhjaliku ettevalmistusega. Kairit, tema üliäge kogukond ja väge täis pere olid selle taga, et kõik toimuks just nii nagu toimus. Lisaks suutis ta kaasata kursusele marte palju kaugemalt kui Belgia. Ja meie kahe rännakud õhtupimeduse metsamuuseumis ja päevases Brüsselis on unustamatud.

Aitäh Kairit Kolsar!

Ja missugused õpetajad on Belgias – aitäh Mari Breiberg selle oivalise varahommikuse sõidu ja suurepäraste esisantide eest! Aitäh võrratud-võrratud õpetajad Angelika Sokolova, Sille Kägu, Margit Hunt sellise loomingulise jõu, loovuse, avatuse ja suutlikuse eest niimoodi lapsi ja noori õpetada. Aitäh lugude ja sandiksolemise eest Teele Marzelas (milline suurepärane roll sul ikka oli, Teele!), Maria Ariko, Ave Abram, Tuuli Solom, Heili Matvejeva ja kõik teised kursusel osalenud! Olla koos teiega, niimoodi laulda, rääkida lugusid – see oli ülivahva ja suur rõõm.

Aitäh inspireerivate soojade sõnade eest pärimuse punases raamatus Margit, Krista, Naija, Aet, Ave, Heili, Angelika, Liina, Kristel, Loore, Kairit!
Aitäh nii paljude väga vahvate piltide eest Silver Kaldoja, Maret Kuresoo, Teele Marzelas, Kairit Kolsar ja kõik teised, kes veel pilte ja videosid tegid!
Ja muidugi mardid - aitäh isad, kes te olite mardiisad, oivalised mardikarud, hobused, jõukatsujad! Aitäh emad, kes te olite hundid, haned, lastega mardid, regilaulude kõvahäälsed kaasalauljad! Aitäh lapsed kogu tseremoonia eest, teie kehastatud tegelased olid päriselt santi minnes kõige tähtsamad!

Paremaks ei anna enam minna.
Kadridega Eestis olles mõtlen teie kõigi peale ja räägin seitsme maa ja mere taga missugused erilised inimesed on läbi kuue kuningriigi minnes.

"MART KÄIB ÜLE MAA" IV Euroopa Koolis Brüsselis 10.11.2023

Rahvakalendri kursus hingedajast, martidest, kadridest Brüsselis 11.11.2023

Mardisandid Belgia Eesti Koolis Brüsselis 12.11.2023

Aitäh Kairit Kolsar!

Paremaks ei anna enam minna.