PÄRIMUSED LASTELE JA PEREDELE

PÄRIMUSPROGRAMMID LASTELE JA NOORTELE

PÄRIMUSPROGRAMMID 2022
Projekt „MINU RAHVAMÄNGUD, LAULUD, KOMBED II“ - 20.01.2022 - 30.06.2022

Eesti Rahvapärimuse Koolil on hea meel teatada, et tänu regionaalse kultuuritegevuse toetusele saame laste pärimusprogrammidega külla tulla järgmistesse maakondadesse: Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa, Harjumaa, Jõgevamaa, Valgamaa, Põlvamaa.

Ühes programmis saab korraga osaleda üks klass, rühm, selts - nii on hea koos laulda, õppida läbi mängu, teha kaasa. Ühes koolis, lasteaias vm võiks toimuda ühel korral minimaalselt 3-4 programmi – näiteks 3 vastlakombestiku programmi. Programmid toimuvad vastavalt laste eale. Seminaris saab korraga osaleda kuni kolm klassi. Oluline on slaidide näitamise võimalus.

Programmide kestvus on 45 minutit kuni üks tund, vastavalt osalejate eale ja soovile. Suurema huvi korral võib programmi pikkus olla ka 1,5 tundi. Pärimuskoolil on kaasas kombestiku esemed, mängude vahendid, lisaks fotonäitus “RÄNDAV PÄRIMUSKOOL“ meie tegemistest läbi aja.

2022 I poolaasta pärimusprogrammid lastele ja noortele

VEEBRUAR-MÄRTS

„VASTEL VALGE POISIKENE“
Vastlakombestiku programm
 kombestikust, regilauludest, vastlamängudest. Osalejatele vastlamängude õpileht.
Hind osaleja kohta 3.50
Toimumisaeg: 1. märts (reserveeritud), 2. märts (reserveeritud) 2022

MÄRTS

Programm
 vanematest ja uuematest pärimusmängudest. Sobib suurepäraselt algklassidele, ka suurematele lastele, peredele. Mängime, lustime ja selgeks saame seitse erinevat pärimusmängu.
Osalejatele pärimusmängudega õpileht.
Hind osaleja kohta 3.50.
Toimumisaeg: 14. märts (reserveeritud), 21. märts (reserveeritud), 22. märts (reserveeritud), 31. mai (reserveeritud) 2022

APRILL

„PÄIKESEMÄNG“
Kevadpühade kombestikuprogramm lastele ja õpilastele. Kombestiku mängud, laulud, tegemised – urbimisest päikesemänguni.
Osalejatel palutakse kaasa võtta 1 keedetud ja 1 tühjakspuhutud muna.
Osalejatele kevadpühade mängude õpileht.
Hind osaleja kohta 3.50.
Toimumisaeg:  5. aprill (toimumisega Ida-Virumaal), 6. aprill (reserveeritud), 8. aprill (reserveeritud), 11. aprill (reserveeritud), 13. aprill (reserveeritud), 18. aprill (reserveeritud), 18. aprill (reserveeritud) 2022

„AIT, AIT, AIT, URVA SULLÕ, MUNA MULLÕ“
Seminar
 kevadpühade urbepäevast lihavõteteni, esemete näitus, tegevuste demonstratsioon.
Keskmine ja vanem kooliga. Osalejatele kevadpühade õpileht.
Osaleda saab korraga kuni kolm klassi.
Hind osaleja kohta 2.50.
Toimumisaeg: vt eelnevat

"HÕISSA KARAKÕMM!"
 Volbriaja nõialood, mängud, laulud, tantsud, võlumised. NB! Osalejaid oodatakse kostüümides!
Osalejatele nõiamängude õpileht.
Toimumisaeg: 28. aprill (reserveeritud), 29. aprill (reserveeritud) 2022

MAI-JUUNI

"JAANIMÄNG"
Jaanikombestiku mängud, regilaulud, laulumängud, looduspärimused
Toimumisaeg: 25. mai, 30. mai (reserveeritud), 1. juuni (reserveeritud) 2022

Huvi korral valida teema, pakkuda välja toimumisaeg – päev, kellaajad.
Programmidele registreerimise viimane tähtaeg on 10. veebruar 2022 või kuni kohti jätkub.
Kõik küsimused, mõtted, ideed, ka enda poolt pakutud kuupäevad on oodatud ja teretulnud.

Terje Puistaja
Eesti Rahvapärimuse Kool MTÜ
Tartu
tel +372 56 492 650
Lisainfo https://www.parimuskool.ee

Pärimusprogrammid saavad võimalikuks tänu Regionaalse kultuuritegevuse toetusele!

Lisainfo programmide läbiviimise kohta
Laste  ja noorte folkloorsed programmid on Eesti Rahvapärimuse Koolis ainulaadsed. Programmide läbiviija on antud programmid ja õpilehed loonud ja välja arendanud aastate jooksul. Eesti Rahvapärimuse Koolil on olemas kostüümide, esemete ladu, lisaks pädevus õpetada programmide läbiviimise puhul ka erinevate kombestikuvahendite tegemist (nt kingsepp, pähklirebane, pass).

Läbiviija Terje Puistajal on rohkem kui 20 aastane kogemus, tööalaselt igapäevane kokkupuude pärimustega, seda nii uurija, lektori kui praktilise läbiviijana. Lastele edasiõpetamisest on arendatud metoodika, kuidas pärimuslikku ainest kõige paremini edasi anda. Sidudes kohalikke kombeid, laule, mänge ja teisi teadmisi kasutatakse programmides pärimusainest loovalt ja osalejaid arvestavalt.

2022 I poolaasta pärimusprogrammid lastele ja noortele

VEEBRUAR-MÄRTS

„VASTEL VALGE POISIKENE“
Vastlakombestiku programm
Hind osaleja kohta 3.50
Toimumisaeg: 1. märts (reserveeritud), 2. märts (reserveeritud) 2022

MÄRTS

Programm
Osalejatele pärimusmängudega õpileht.

APRILL

„PÄIKESEMÄNG“
Osalejatel palutakse kaasa võtta 1 keedetud ja 1 tühjakspuhutud muna.
Osalejatele kevadpühade mängude õpileht.
Hind osaleja kohta 3.50.

„AIT, AIT, AIT, URVA SULLÕ, MUNA MULLÕ“
Seminar
Keskmine ja vanem kooliga. Osalejatele kevadpühade õpileht.
Osaleda saab korraga kuni kolm klassi.
Hind osaleja kohta 2.50.
Toimumisaeg: vt eelnevat

"HÕISSA KARAKÕMM!"
Osalejatele nõiamängude õpileht.
Toimumisaeg: 28. aprill (reserveeritud), 29. aprill (reserveeritud) 2022

MAI-JUUNI

"JAANIMÄNG"
Jaanikombestiku mängud, regilaulud, laulumängud, looduspärimused
Toimumisaeg: 25. mai, 30. mai (reserveeritud), 1. juuni (reserveeritud) 2022

Huvi korral valida teema, pakkuda välja toimumisaeg – päev, kellaajad.

Terje Puistaja
Eesti Rahvapärimuse Kool MTÜ