Meie koolist

Tutvustus

Eesti Rahvapärimuse Kool on RÄNDAV PÄRIMUSKOOL ja hea õppimise koht väikestele ja suurtele.

Pärimuskool ühendab põlvkondi, on liikuvaks ajasillaks vana ja uue pärimusmaailma vahel. Toomapäeval,
21. detsembril 2022, saab Eesti Rahvapärimuse Kool 15 aastaseks.

Läbi erinevate õpetamisvormide (mängud, seminarid, loengud, õppepäevad, kursused, laste pärimuskool, suvekool peredele) tutvustatakse mineviku ja tänapäeva vaimset ja materiaalset pärandit –  folkloori, eesti traditsioonilist rahvakultuuri, meie pärimuslikku mõtlemist ja tausta.

Programmid ja õpped on paindlikud, suunatud erinevatele sihtgruppidele – pisiperedest vanaemade-vanaisadeni välja. Erinevates õpetes on ühendatud teadmised, õpetamine ja loomingulisus. Õpperühmad lastele ja suurtele on väikese arvu osalejatega, õpitu omandamiseks on võetud aega. Me ei torma, me oleme olemas. Igaühe jaoks.

Meie juures on hea õppida rahvalaule, regilaule, rahvamänge, kombeid, sandis saab käia nii mängult kui päriselt, lapsed õpivad laule emadele ja emad lastele, vanaemad-vanaisad meisterdavad, laulavad, mängivad koos laste ja lastelastega. Pisiperedega teeme mängituslaule, lastega muinasjutumängu, noortega avastame folkloori, loomingu ja teaduse omavahelisi seoseid. Täiskasvanud naudivad õppimist, pärimuste lõimimist erinevatesse ainevaldkondadesse.

Üks meie eesmärkidest on looduses seiklemine ja rändamine - metsas, laulumäel, metsadevahelisel välul lõkke, tähistaeva ja koiduvalguses.  Nii on see olnud meie suvekoolides.

Meil on 14 liiget ja hulgaliselt sõpru üle Eesti, meie liikmete hulgas on koolide, lasteaedade, muuseumide esindajaid, on folkloriste, näitlejaid, lauljaid, muusikuid, kunstnikke, mängujuhte, meedia esindajaid, noori rahvamuusikuid. Meie sõpradeks on palju imelisi õpetajaid ja kultuuri alal tegutsejaid üle Eesti. Meid kõiki ühendab huvi mineviku ja tänapäeva traditsioonide vastu ja veendumus, et meie lapsed vajavad mängimist, teadmisi meie pärimustest, kommetest, mängudest ja et Eestis on vaja erinevatele sihtgruppidele suunatud ning järjepidevalt tegutsevat pärimuskooli.
Tuleviku pärimuskool on rahvamängude muuseum-kool,  kus üheltpoolt talletatakse ja uuritakse, teisalt jagatakse ja luuakse.

Eesti Rahvapärimuse Kool on unistuste kool, mis loodud kodanikualgatuse korras toomapäeval, 21. detsembril 2007. aastal Tartus.
Asutajaliikmeteks Anne Maasik, Marietta Aardam,  Terje Puistaja.

Eesti Rahvapärimuse Kool on Eesti Folkloorinõukogu liige ja Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Programmid, kohtumised, tegemised: GALERII TOIMUNUST 2021

Eesti Vabariigi  President Toomas Hendrik Ilves Eesti Rahvapärimuse Kooli pärimusõpetest lastele:
"Tuues rahvapärimuse juurde kokku nii lapsed ja vanavanemad, aitame hoida oma tulevikku ning kasvatame säravate silmadega tulevasi uurijaid, kelle pilk on ehk hoopis teistsugune, kui meie oma,"
Lisainfo https://www.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/9877-2014-02-28-13-34-19/

PILDID Eesti Rahvapärimuse Kooli erinevatest pärimusõpetest, folkloorsetest mängudest, kursustest, suvekoolist - valik rännakutest aastatel 2008-2018. Õpetamas on Eesti Rahvapärimuse Kooli idee autor
Terje Puistaja, lisaks on piltidel programme tegemas Kaia Kärner, Marju Järvpõld, Liisa Maasik, Elin Lihten, Marietta Aardam.
PILDIDMEIE PROGRAMMID, MÄNGUD, LAULUD, KURSUSED, ESINEMISED

Vabaühenduse eetilise tegutsemise alused

Asutajaliikmeteks Anne Maasik, Marietta Aardam,  Terje Puistaja.

Programmid, kohtumised, tegemised: GALERII TOIMUNUST 2021

PILDIDMEIE PROGRAMMID, MÄNGUD, LAULUD, KURSUSED, ESINEMISED