KEVADPÜHAD EESTI RAHVAPÄRIMUSE KOOLIS AASTAL 2021 28. veebruar Eesti Rahvapärimuse Kool

MEIE PÄRIMUSED - mängud, laulud, kombed, mõtted, võtted. Eesti Rahvapärimuse Kooli koroona-ajastu.

ÕPIME ZOOMIS,
ET TEHA SAAKS RUUMIS

Kevadpühade laule, mänge, kombeid on väga hea teha kodus oma pere ja lastega. Vähemalt koroonaaeg võiks olla see aeg, kus oleme koos ja teeme midagi koos.
Kui veel jaksame.

Hea on kevadpühadele pühenduda ka veebis, Zoomi keskkond sobib selleks suurepäraselt. See on võimalus osalemiseks ühekorraga Itaaliast, Hiiumaalt, Tartust ja Võrumaalt, Tallinnast ja Mulgimaalt. Me ei pea sõitma, kulutama, aga me saame rääkida, kuulata, õppida, õpetada, laulda ja mängida ning jagada seda, mida teame. Ja kohtuda inimestega üle maailma. Zoomi silmast silma.

Eesti Rahvapärimuse Kooli arhiivis on hulgaliselt jäädvustusi läbiviidud programmidest. See on ühisolemise rõõm, mille kaotamise suurust ei näinud keegi ette. See on ka praegu alles, mälestustes. Olnu otsib uusi teid ja viise, kuidas olemas olla. Kui pingutada võib leida neid nippe, võtteid, mõtteid. Nagu Zoomis tekkinud kombestikumäng - munapuhumine üksikutele.

Veebis olemine on käe ulatamine. Ja hingeliselt lähemale ulatumine.

Jaksu kõigile vastupidamiseks!

„AIT, AIT, AIT, URVA SULLÕ, MUNA MULLÕ“
kevadpühade kombestiku kursus 05.03.2021
Pikk õppepäev täiskasvanutele, 8h Zoomis. Uskumatu, aga see toimis. Kõik oluline sai läbi tehtud, kirja pandud. Väga palju oli lugusid meie kombestikust, aga ka kombestikumänge, laule, rahvamänge. Ja oli lõbus.

„KEVADPÜHAD ZOOMIS JA RUUMIS“
kombestikutund täiskasvanutele 25.03.2021
Eraldi lühitund täiskasvanutele, kellel ei ole võimalik osaleda tervet päeva, kes tahavad midagi oma pere jaoks teha, koos lastega mängida, töö juures kasutada. Väiksem seltskond, kellega koosolemine on sulaselge rõõm. Rõõm tööst, koosolemisest, jagamisest, tegemisest.
Järgmine Zoomi tund kombestikust on juba varsti - 15. aprillil, jüripäevast.

PÄRIMUSTE E-KLUBI
 meie esimene kohtumine ja maailma loomise lugu 17.03.2021
Pärimuste e-klubi on populaarne kogum erilistest inimestest, kelle arvates arutlemine, teadmiste juurdesaamine, kinnistamine on elu loomulik osa. See on seltskond, kelle jaoks õppimine on rõõm ja esikohal on loovus. Kõik e-klubis osalejad on enne osalenud pärimuskooli tegemistes, kas siis kursustel, suvekoolis, lasteprogrammides, seminaridel, õpisündmustel. Taaskohtumine on hea ja tore.

"PÄIKESEMÄNG"
Esimene katsetus - kas ja kuidas teha kevadpühade mänge, rääkida kombestikust kui peame olema kõik veebis? Kui lapsed on omas kodus?
See oli huvitav kogemus, mil elevil III ja IV klass pidas end üleval kaasategevalt - see on kõige parem sõna iseloomustamaks nende tublidust. Lapsed saavad mängida Zoomi vahendusel - puhuda ja veeretada mune, õppida kombestikku, hüpata rauale, urbida ennast ja teisi. Läbi ekraani jäid meelde lood päikesemängust, karunaha panemisest, regilauludest, maailma loomisest, meie muistsetest kiigepühadest, munaveeretamise traditsioonidest.
Need pärimustunnid Zoomis olid Eesti Rahvapärimuse Kooli esimesed programmid Hiiumaa lastele 01.04.2021.

Jah - Zoom on käepikendus, ulatumine kaugemale.

KEVADPÜHADE GALERII

Kui veel jaksame.

Veebis olemine on käe ulatamine. Ja hingeliselt lähemale ulatumine.

Jaksu kõigile vastupidamiseks!

„AIT, AIT, AIT, URVA SULLÕ, MUNA MULLÕ“
kevadpühade kombestiku kursus 05.03.2021

„KEVADPÜHAD ZOOMIS JA RUUMIS“
kombestikutund täiskasvanutele 25.03.2021
Järgmine Zoomi tund kombestikust on juba varsti - 15. aprillil, jüripäevast.

PÄRIMUSTE E-KLUBI
 meie esimene kohtumine ja maailma loomise lugu 17.03.2021

"PÄIKESEMÄNG"

Jah - Zoom on käepikendus, ulatumine kaugemale.

KEVADPÜHADE GALERII